Saç Simülasyonu

Kadınlarda ve erkeklerde saç seyrekliği, saç derisi mikro pigmentasyonu veya kafa derisi dövmesi olarak da bilinen saç folikülü simülasyonu kullanılarak doldurulabilir.

Piera Güzellik Merkezi Görüntülenme Sayısı : 95
Saç Simülasyonu ( saç dövmesi ) bir tür kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bayan ve erkeklere, seyreklik ve saçsızlık için doğal bir saç görünüm çözümü sunmak için uygulanır. Saç simülasyonu, saçlı bölgede gerçekleşmiş kayıplar için vücuda zararı olmayan ileri teknoloji ile üretilmiş doğal renk içeren organik pigmentlerin özel dizayn edilmiş bir cihaz ile cilt altına bırakılarak saçsız / kılsız bölgelerin renklendirilmesi ve yeni kesilmiş saç / kıl görünümü elde edilmesidir.
 
Bu uygulama saç köklerinin ve tellerinin görünümünü ince bir şekilde doldurmak ve yeniden oluşturmak için farklı tonlar kullanarak gerçek saç kökleri ve saç telleri görünümünde, saç derisinin ‘inceltme’ alanlarına, pigmentlerin uygulandığı bir saç dövmesidir.
 
Saç Simülasyonundan Kimler Yararlanabilir?
* Alopesiden muzdarip insanlar
* Saç seyrelmesi sorunu yaşayanlar
* Kel erkekler ve kadınlar
* Saç dökülmesi olan kadın ve erkekler
* Daha keskin, daha canlı bir saç çizgisi isteyenler
* Saç çizgisini biraz değiştirmek isteyenler
* Kamuflaj olması gereken kafa izleri
 
Kadınlarda saç dökülmesi aileden geçen genler veya alopesi, stres, hormonal problemler, yüksek testosteron seviyeleri ve diyetten de kaynaklanabilir.
 
Bu etkiler özgüven, çekicilik kaybı ile yıkıcı olabilir ve elbette depresyona yol açabilir. Kadınların yaklaşık %5’i saç dökülmesinden veya saç seyrelmesinden muzdariptir.
 
Erkeklerde ise bu durum sıklıkla kelliğin başrolünde meşhur “erkeklik hormonu” olan testosteron vardır. Daha doğrusu, dihidrotestosteron, ya da kısaca DHT isimli hormon var.
 
Kadın erkek fark etmeksizin, pigmentli alanlar çıplak saç derisine göre çok daha az fark edileceğinden, kısa veya uzun saç arasında seçim yapabilenler için de aynı işlem yapılır.
 
Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?
 
Saç simülasyonu yaptırdıktan sonra özellikle dikkat etmeniz gereken herhangi bir husus yoktur. Simülasyon işlemi yapılan koltuktan kalktıktan hemen sonra gündelik yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kullanmanız gereken bir krem, özel bir şampuan veya bakım kürü gibi herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
TOP
WhatsApp chat
WhatsApp chat