Lenf Drenaj

Lenf Drenaj, Pressoterapi cihazı içerisinde yapılan tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı ittirirken, lenf sistemindeki düz kaslara ait kısma da etki etmektedir.

Piera Güzellik Merkezi Görüntülenme Sayısı : 99
Lenfatik Drenaj masajı, lenf yollarına baskı yaparak vücuttaki laktik asit, ödem ve toksinlerin atılımını sağlayan uygulamadır.
 
LENF DRENAJ ;
 
Lenfatik dolaşımı hızlandırır. G5 masajı gibi yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Lenf masajı esnasında uygulanan özel teknikler sayesinde Lenf dolaşım sistemindeki tıkanıklıkların giderilmesini sağlar.
 
Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.
 
Lenf Drenaj Ne İşe Yarar?      
Bu masaj yöntemini sağlayan cihaz, kas sistemi üzerinde oldukça etkili olduğu gözlenlenmiştir. Pressoterapi cihazı içerisinde yapılan tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı ittirirken, lenf sistemindeki düz kaslara ait kısma da etki etmektedir. Böylelikle kanda dolaşan serbest yağ asitlerin yakılabilecek hale getirilmesine olanak sağlamaktadır. Bununla beraber aynı amaçtan yola çıkılarak uygulanan elle yapılan masaj çeşidi de mevcuttur.  Bu işlem, kan dolaşımını hızlandırır ve bölgesel incelme ve selülit tedavileri ile birlikte uygulandığında tedavilerin başarı oranını arttırır. Lenf drenaj makinesi çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşmuş olan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde ve vücut sıkılaştırma sürecinde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca tüm gün ayakta duran kişilerde, sürekli masa başı oturan iş yapan kişilerde ya da genetik sebeplerden dolaşım sisteminde bozukluk oluşur. Bu bozukluklar kan dolaşımını etkiler. Bu gibi sorunlarda da oldukça etki etmektedir.
 
 
Lenf Drenajın faydaları şunlardır:
 
Ödem ve şişliklerin giderilmesine yardımcı olur.
Biriken toksinin vücuttan atılmasını destekler.
Selülitlerin görüntüsündeki düzelmelere fayda sağlar.
Vücuttaki kolajenleri uyardığından dolayı ciltte gençleşme sağlar.
Kabızlık ya da hazımsızlık sorunu yaşayanların metabolizmasının hızlanmasını sağlar.
Vücuttaki gerginliğin atılmasını destekler.
Vücuttaki kas hareketlerini düzenlediği ve kan dolaşımını hızlandırdığı için stresi azaltan etkisi bulunur.
Rahatlatma etkisinden dolayı uykusuzluğa karşı da fayda sağlar.
 
TOP
WhatsApp chat
WhatsApp chat