Dipliner

Bakışlarınızın daha etkileyici ve estetik olmasının yanında pratik kullanım sağlayan kalıcı dipliner kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Göz kapağının üst kısmına uygulanan kalıcı dipliner uygulaması gözleri vurgulamak için oldukça etkilidir.

Piera Güzellik Merkezi Görüntülenme Sayısı : 84
Göz makyajının bir parçası olan dipliner uygulaması gözün şeklini etkileyen bir uygulamadır. Gözleri ön plana çıkaran bu uygulama doğru şekilde yapılmalıdır. Çünkü yanlış, eğri ya da göz şekline uygun olmayan dipliner uygulaması oldukça kötü bir görünüme sebep olabilir. Ancak kalıcı dipliner uygulamasında uzman tarafından göz şeklinize en uygun şekilde çizim yapılabilmektedir. Bununla birlikte her gün yapılan bu zaman alıcı ve zahmetli uygulama kalıcı dipliner ile pratik ve oldukça kullanışlı hale gelmektedir.
 
Kalıcı dipliner uygulamasında göz kapağının kirpik ile birleştiği kısma işlem yapılarak daha belirgin hale getirilir. Bu işlem için özel boyalar ve cihaz kullanılır. Kullanılan boyalar tamamen doğal ve katkısızdır. İşlem öncesinde mutlaka örnek bir çizim yapılarak yüze uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Ardından uygulanacak kısım temizlenip anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Özel bir cihazla doğal doya belirlenen kısma işlenir. Burada boya rengi de önemlidir. Kişinin teni ile uyumlu olarak siyahın tonları seçilmelidir. İşlem ortalama 1-1,5 saat sürmektedir. İşlem sonrası iyileşme süreci bir haftayı bulabilmektedir. Kişi uygulama sonrasında günlük yaşantısına dönebilir.
 
 
Kalıcı eyeliner ve dipliner birbiri ile karıştırılabilmektedir. İkisi arasındaki fark şudur:
 
Kalıcı eyeliner: Daha kalın, daha belirgin ve keskin hatlı çizgilerden oluşur. 
 
Kalıcı dipliner: Daha soluk, ince, sade ve doğal bir görünüm verir. 
 
Kişi makyaj alışkanlıklarına göre tercih yapabilir. Günlük daha çarpıcı makyaj yapıyorsa kalıcı eyeliner, daha doğal ve hafif yapıyorsa kalıcı dipliner uygulayabilir.
TOP
WhatsApp chat
WhatsApp chat